Sosyal Medya Nedir?
3
Eki
2013

Sosyal Medya, kişinin kendisinin ürettiği içeriği, yayınladığı ve paylaştığı her türlü platformun genel adıdır. Klasik medyadan en büyük farkı, karşılıklı bir iletişimin söz konusu olmasıdır. Kişilerin birbirleriyle, kurumların kişilerle doğrudan iletişim kurabildiği ve geri dönüş alabildiği bir platformdur.
 

Örneğin, televizyonda bir haber izlediğinizde ya da gazetenizi okurken, siz o bilgiyi alırsınız ancak konuyla ilgili şahsi yorumunuzu en fazla çevrenizdekilere sözel olarak aktarabilirsiniz. Oysa kendi blogunuzda ya da üyesi olduğunuz her an telefonunuzdan bağlandığınız çılgın sosyal ağ aracılığı ile o an edindiğiniz ilginç bilgiyi yüzlerce hatta binlerce kullanıcıya aynı anda ulaştırabilirsiniz. İşte bu kadar, siz de sosyal medyanın bir parçasısınız.
 

Günümüzde birçok marka sosyal ağlarda yerini alıyor. Sosyal ağlarda takip edilmek için çeşitli yarışmalar yapıyor ve hediyeler dağıtıyor. Önemli olan, hedef kitle ve potansiyel müşteriler ile doğrudan iletişim kurabilmek. Bu şekilde markanın müşterileri de ciddiye alındıklarını hissediyor. Herhangi bir şikâyetleri olduğunda markanın kendisine derdini anlatabiliyor ve sorunu doğrudan çözümleyebiliyor. Markalar için sosyal medya hem pratik hem tasarruflu. Hakkınızda konuşulanları takip edebilir ve cevap verebilirsiniz. Yaptığınız reklam kampanyasını duyurmak mı istiyorsunuz? İlgi çekici bir hale getirmiş olmanız yeterli. Haberi yayın ve olacakları izleyin!
 

webpaketi | Etiketler:,
  • 3310 Görüntüleme
  • Yorumunuzu Bırakın