Microsoft, Dünya İkinciliğine Yerleşti
Inter Yazılım
Son yıllarda yazılımın yanında mobil teknoloji alanında da yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Microsoft, yeni CEO Satya Nadella ile birlikte şaha kalktı diyebiliriz. Son verilere göre Microsoft, Exxon Mobile'ı geçerek ikinciliğe yükseldi. 
 
Bu sıralamayı markalar arası sıralamayla karşılaştırmayınız. Daha önce sizlerle burada dünyanın en değerli markalarını paylaşmıştık. Fakat şirket değeri sıralaması biraz daha farklı. Tabii iki listenin başında da Apple yer alıyor. Açık ara önce olduğu için birinciliği perçinleyen Apple artık çekişmelerden muaf tutuluyor.
 
Öte yandan Microsoft, son verilere göre 410 milyar dolar şirket değerine ulaştı. Daha önce ikinciliği elinde blunduran Exxon Mobile ise 404 milyar dolarlık şirket değeriyle üçüncülüğe geriledi.
 
Verilere göre birincilik koltuğunda oturan Apple 668 milyar dolar market değerine sahip görünürken Microsoft'un 410 milyar dolarla ikinci olması, tepeye ulaşmanın güç olduğunun göstergesi. Microsoft, en son 99 yılında dünyanın en değerli şirketi ünvanını aldığında 616 milyar dolarlık market değerine sahipti. Fakat 99'dan bu yana dünyada ve özellikle teknoloji dünyasında çok şey değişti.
 
Kaynak: herkesicinteknoloji.com