IKEA Instagram’da Web Sitesi Oluşturdu
Inter Yazılım

IKEA yeni koleksiyonunun tanıtımı için yaratıcı bir işe imza atarak Instagram’da web sitesi oluşturdu.


IKEA, yeni koleksiyonu PS2014’un tanıtımını Instagram’da oluşturduğu web sitesi ile yaptı. Sosyal medyada gerçekleştirdiği sıradışı uygulamalara bir yenisini ekleyen marka, proje için şirketin Rusya birimi Instinct reklam ajansı ile çalıştı.

IKEA’nın Instagram hesabına girdiğinizde karşınıza web sitesi görünümünde 12 adet fotoğraf çıkıyor. Masa, sandalye, aydınlatma ve tekstil ürünlerinin yer aldığı fotoğraflara tıkladığınızda ürünlerin etiketleri ile karşılaşıyorsunuz. Etiketlere dokunarak ürünler hakkında detaylı bilgi elde edebiliyorsunuz.

IKEA’nın bu sosyal kataloğunda fotoğrafa tıkladığınızda karşınıza etiketlenmiş alt kategoriler çıkıyor. Örneğin masaların bulunduğu fotoğrafa tıklayarak etiketlenen yemek masası, bilgisayar masası gibi alt kategorilere ulaşabiliyorsunuz. Bu ürünlerin her biri için ise ayrı Instagram hesapları bulunuyor. Firmanın ürününe sahip olan müşteriler de ürünün fotoğrafını Instagram’da paylaşıp markayı etiketleyerek içeriğe katkıda bulunabiliyor. Böylece kullanıcılar da projeye dahil ediliyor.


IKEA’nın hem yaratıcı hem interaktif olması ile dikkat çeken Instagram web sitesine şuradanulaşabilirsiniz.