Facebook'ta Reklam Vermenin Avantajları
Inter Yazılım
Facebook bir sosyal ağ ve Türkiye’de en fazla trafiğe sahip birkaç web sitesinden biri. Bu nedenle de reklam veren için çok cazip. 

Bunun yanında Facebook’ta birçok farklı reklam türü bulunuyor.

En çok tercih edilen sosyal ağ olmasının yanı sıra, internet reklamcılığında da önemli mecralardan biri olan facebook, geliştirdiği yeni uygulamalar ile artık kullanıcıların sosyal medyadaki paylaşımlarına, tercihlerine ve arkadaş gruplarına göre yönlendirdiği reklam içerikleriyle hedef kitlenin çok daha net olarak belirlenmesinde önemli bir rol oynuyor.

facebook reklamları ile Marka bilinirliğinizi arttırın.

facebook reklamlarının sunduğu en büyük avantaj tüm reklam kampanya sonuçlarının raporlanabilmesi ve reklam strateji ve taktiklerinin bu doğrultuda belirlenebilmesidir.

Firmanızı Facebook 'da en iyi ne şekilde temsil edeceğiniz çok önemlidir. Öncelikle firmanızın kurumsal web site tasarım konseptine yakın olarak, bir Facebook sayfa tasarımı hazırlatmanız gerekmaktedir. 

Facebook, firmalar ve işletmeler için her bütçeye göre reklam vermeye imkan tanıyan tıklama ve gösterim bazlı internet reklamı seçenekleri sunmaktadır. 

Mobil kullanımdaki hızlı artışı gören Facebook bunun için de bir çalışma yaptı ve markalara mobil üzerinden de reklam gösterme fırsatını tanıdı.

Facebook kullanıcılarının giderek artan sayısı, reklam verenler için daha geniş bir müşteri tabanına ulaşma fırsatı sunuyor.