Facebook Bir Rekor Daha Kırdı!
Inter Yazılım
Facebook Messenger’ın yöneticisi David Marcus, dün gönderdiği mesajda Messengeruygulamasının 500 milyon kişi tarafından kullandığını belirtti. İnsanların iletişim kurmak için, birbirlerinin hayatlarına dokunmak için ve kendilerini ifade edebilmek için Facebook Messenger’ı seçmelerinin, ekibine azim ve motivasyon verdiğini söyledi Marcus.
 
WhatsApp kurucularından Jan Koum ise Eylül başındaki mesajında WhatsApp’ın 600 milyon aylık aktif kullanıcısı olduğunu söylemişti. Özellikle kayıtlı kullanıcı değil, uygulamayı aktif şekilde kullanan ve mesaj atan kullanıcı rakamını verdiğini belirtmiş ve ikisinin çok farklı şeyler olduğunu sektöre hatırlatmıştı.
 
İşte şimdi Marcus’un attığı mesaj ile ortaya çıktı ki, Facebook’un toplamda 1.1 milyardan fazla mesajlaşma uygulaması kullanıcısı var. Facebook zaten sosyal medya alanında bir devken, mesajlaşma alanında da ne kadar büyük olduğunu böylece ortaya koymuş oldu. Messengeruygulaması Facebook’dan ayırılıp, kendi başına bir uygulama haline getirildiğinde kullanıcılar büyük tepki vermişti. Ama şu andaki durum insanların alıştığını ve memnuniyetle kullanmaya devam ettiğini gösteriyor.
 
Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/facebook-bir-rekor-daha-kirdi--mobildunya-1968172/