Mobil uygulama mı, mobil web sitesi mi?
3
Eki
2013

Mobil uygulama nedir, mobil web sitesi nedir? Aralarında ne fark vardır? Hangisi ne amaçla yapılır? Etrafta konuşulan mobil konuları firmalar için kafa karıştırıcı olma başladı. Aslında temel olarak durum şu: Mobil uygulama denince zaten %99 oranında sözü edilen Iphone ve Ipade özel uygulamalar. Yani androidlerde ya da genelleme yapacak olursak Iphone ve Ipad haricinde çalışmaz. Çalıştırmak için de indirilmeleri gerekir. En önemli avantajı ise prestijdir. Çünkü az sayıda firma bir uygulamaya sahiptir. Genel olarak internet bağlantısına ihtiyaç duysa da uygulamalara ulaşım hızı biraz daha fazla olabilir.

Mobil web sitesi ise genel olarak tüm akıllı telefonlarda çalışır. İndirilmeye gerek yoktur. Görünüm olarak mobil uygulamalara çok benzer ya da benzetilebilir. Maliyet açısından mobil uygulamalardan daha uygun bütçelerle yapılabilir.
Sırası ile bir firma önce web sitesine sonra mobil bir web siteye sahip olmalıdır. Mobil uygulama B-B ya da pazarlama ağı gibi özel durumlar haricinde 3. Sırada plana alınmalıdır.

Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

webpaketi | Etiketler:,
  • 3959 Görüntüleme
  • Yorumunuzu Bırakın